Архива свих фестивала






Ђурђевдански фестивал дјечије пјесме Бањалука 2009.





Награђене композиције и аутори Ђурђевданског фестивала дјечије пјесме Бањалука 2009.



1. награда стручног жирија за композицију:
"РИЈЕЧИ"
Композитор: Младен Матовић
Извођач: Елена Ћелић

2. награда стручног жирија за композицију:
"ХВАЛА ТИ ЗА СВЕ" Композитор: Ненад Стошић
Извођач: Сара Хамовић

"MY MAGIC DREAM"
Kомпозитор: Младен Матовић
Извођач: Manon Tatjana Bennett

3. награда стручног жирија за композицију:
"INTERNET KIDS"
Kомпозитор: Emil Strundzev
Извођач: Emilija Lozanova

Награда за најбољи текст:
"НЕК СЕ РОДЕ ВРАТЕ"
Аутор: Недељко Воларов

Награда за најбољи аранжман:
"ХОЋУ НЕЋУ"
Аутор: Аднан Мушановић

Награда РТРС-а за укупан умјетнички утисак:
"INTERNET KIDS"
Композитор: Emil Strundzev
Извођач: Emilija Lozanova

Награда публике:
"MY MAGIC DREAM"
Композитор: Младен Матовић
Извођач: Manon Tatjana Bennett






Списак учесника и композиција Ђурђевданског фестивала Бањалука 2009.


1. ДЕТЕКТИВ
– пјева Миливој Зекановић (Мркоњић Град)
Музика: Небојша Ивановић
Текст: Душко Трифуновић
Аранжман:  Небојша Ивановић
Тр: 3,46 мин
2. МАШТА (финалиста)
-
пјева Ивана Цвикић (Лакташи)
Музика: Бојан Ракочевић
Текст: Сандра Шандоров
Аранжман: З.Шугић/Б.Џомбић
Тр : 3, 18 мин
3. НЕК СЕ РОДЕ ВРАТЕ (финалиста)
пјевају Николина Ђекановић
и Ђорђије Ђурачић (Теслић)
Музика: Сретен Ковачевић
Текст: Недељко Воларов
Аранжман: С. Ковачевић / Н. Ивановић
Тр: 3,00 мин
4. ХОЋУ НЕЋУ (финалиста)
пјева Славица Божић (Брчко)
Музика: Аднан Мушановић
Текст: Јасмина Мушановић
Аранжман: Аднан Мушановић
Тр: 3,00 мин
5. РИЈЕЧИ (финалиста)
пјева Елена Ћелић (Бањалука )
Музика: Младен Матовић
Текст: Младен Матовић
Аранжман: Тихомир Прерадовић
Тр: 3,47 мин
6. ХАЈДЕ ПОЉУБИ МЕ
– пјева Немања Гороња (Приједор)
Музика: Ненад Илијић
Текст: Ненад Илијић
Аранжман: Ненад Илијић
Тр: 3,02
7. БУДИ ДЕЧКО МОЈ
пјева Драгана Милошевић (Лопаре)
Музика: Јана Рогановић Богићевић
Текст: Јана Рогановић Богићевић
Аранжман: Веселин Френки Богићевић
Тр: 2,24 мин
8. ТАКО ЈЕ ЛАКО
пјева Марина Ждрња (Мркоњић Град)
Музика: Ненад Стошић
Текст: Дубравка Стошић
Аранжман: Ненад Стошић
Тр: 3,45 мин
9. АЗБУКА ЉУБАВИ
пјева Немања Сердар (Котор Варош)
Музика: Ненад Илијић
Текст: Ненад Илијић
Аранжман: Ненад Илијић
Тр: 3,26 мин
10. ПРИЈАТЕЉ (финалиста)
пјева Ирина Субашић (Бањалука)
Музика: Небојша Ивановић
Текст: Вид Вукелић
Аранжман: Небојша Ивановић
Тр: 3,02 мин
11. МАТЕМАТИКА И ГРАМАТИКА
пјева Алмина Сејдић (Сарајево)
Музика: Бесим Спахић
Текст: Тарик Сидран / Бесим Спахић
Аранжман: Аднан Мушановић
Тр: 2,58 мин
12. МОЈ ЗАВИЧАЈ (финалиста)
пјева Вања Љубичић (Топола)
Музика: Драган Мијатовић
Текст: Радомир Сладојевић
Аранжман: Драган Мијатовић
Тр: 3,15 мин
13. ХОЋУ ДА ЗНАМ
пјевају Тијана Балабан (Бањалука)
и Стефан Лопандић (Добој )
Музика: Зоран Цветковић
Текст: Теодора Цветковић
Аранжман: Зоран Цветковић
Тр: 3,10 мин
14. ХВАЛА ТИ ЗА СВЕ (финалиста)
пјева Сара Хамовић (Требиње)
Музика: Ненад Стошић
Текст: Дубравка Стошић
Аранжман: Ненад Стошић
Тр: 3,03 мин
15. ЂАЦИ (финалиста)
пјева Миа Малешевић ( Бањалука)
Музика: Бранко Пражић
Текст: Бранко Пражић
Аранжман: Бранко Пражић
Тр: 3,08 мин
16. ПЕТИ ТРИ
пјева Јована Крајишник (Прњавор)
Музика: Душан Шестић
Текст: Душан Шестић
Аранжман: Тихомир Прерадовић
Тр: 3,20 мин
17. СЛАТКА ПЕСМА (финалиста)
– Матеја Бокан (Србија)
Музика: Драгана Михајловић Бокан
Текст: Снежана Влашкалић
Аранжман: Огњен Цвекић
Тр: 3, 02
18. ИГРАМ СЕ (финалиста)
– Криштоф Боршош (Мађарска)
Музика: Тибор Тот
Текст: Акос Варсзеги
Аранжман: Тибор Тот
Тр: 4, 25
19. МОЈ ЧАРОБНИ САН (финалиста)
– Манон Татјана Бенет (Француска)
Музика: Младен Матовић
Текст: Младен Матовић
Аранжман: Павле Богдановић
Тр: 3, 02
20. БАЈКА ИЗ НАЛИВПЕРА (финалиста)
– Ина Груичић (Хрватска)
Музика: Дарко Браје
Текст: Сунчица Орешић
Аранжман: Дарко Браје
Тр: 3, 13
21. БОДЉИКАВА ВОДА (финалиста)
– Ања Дармановић (Црна Гора)
Музика: Дејан Ђоновић
Текст: Дејан Ђоновић
Аранжман: Саша Гајић
Тр: 2, 48
22. НЕ ПРЕДАЈЕМ СЕ (финалиста)
– Дарко Гјоргески (Македонија)
Музика: Миодраг Нећак
Текст: Валентин Соклевски
Аранжман: Миодраг Нећак
Тр: 2, 55
23. ТАМО ДАЛЕКО (финалиста)
– Анита Дугец (Канада)
Музика: Невен Ђокић
Текст: Невен Ђокић
Аранжман: Невен Ђокић
Тр: 3, 00
24. ИНТЕРНЕТ ДЈЕЦА (финалиста)
– Емилиа Лозанова (Бугарска)
Музика: Емил Струнджев
Текст: Светлана Струнджева
Аранжман: Емил Струнджев
Тр: 3, 15